W otoczeniu malowniczych Gór Izerskich, ukrytych w otulinie natury i spokoju znajduje się luksusowe SPA, które stanowi klejnot naszego hotelu. To miejsce spełnia marzenia o pełnym relaksie i odprężeniu w otoczeniu przepięknej przyrody.
Sensus SPA to wykwalifikowana i profesjonalna kadra fizjoterapeutów, którzy nie tylko przyniosą ulgę Twojej duszy. Nasze SPA poza relaksującymi masażami oferuje również rożnorodne zabiegi fizykalne, które przynoszą ulgę w bólu, leczą schorzenia oraz regenerują zmienione chorobowo tkanki.
FALA UDERZENIOWA
To nowoczesny zabieg stosowany w fizjoterapii, jak i kosmetologii. Jest to metoda nieinwazyjna, która wykorzystuje energię z fali akustycznej (skokowy wzrost ciśnienia, wysoka amplituda, brak okresowości) w leczeniu schorzeń narządu ruchu, a także poprzez przyspieszenie tempa metabolizmu i zapewnienie poprawy krążenia krwi w eliminacji zmian skórnych, takich jak rozstępy i blizny. Terapia ma również zbawienny wpływ na ujędrnienie skóry oraz walkę z celulitem.
Rezultatem stosowania fali uderzeniowej jest działanie przeciwbólowe (analgetyczne), przyspieszenie procesów regeneracji tkanek, łagodzenie objawów stanu zapalnego, intensyfikacja syntezy kolagenu, usprawnienie procesów osteogenezy po złamaniach, zwiększenie wytrzymałości kości, likwidacja niektórych zmian zwyrodnieniowo- wytwórczych (zwapnienia) oraz proces angiogenezy, czyli tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Zaletą zabiegu jest stosunkowo krótka terapia, w porównaniu do innych form leczenia, które trwają czasem nawet kilka miesięcy. Pozytywne efekty najczęściej można zaobserwować już po pierwszym zabiegu.
WSKAZANIA DO ZASTOSOWANIA FALI UDERZENIOWEJ:
- łokieć tenisisty/ golfisty,
- zespół bolesnego barku,
- zespół cieśni nadgarstka,
- kolano skoczka,
- zespół mięśnia piszczelowego przedniego,
- ból ścięgna Achillesa,
- zapalenie rozcięgna podeszwowego,
- ostroga piętowa,
- halluksy,
- ból stawu krzyżowo- biodrowego,
- zwapnienie okołostawowe,
- ZZSK- zesztywniające zapalenie stawów kręgosłuoa,
- przewlekłe entezopatie,
- przewlekłe dolegliwości bólowe układu mięśniowo- szkieletowego,
- spastyczność mięśni.
TERAPIA SKOJARZONA
To nowoczesna strategia w fizykoterapii, nazywana również terapią kombinowaną lub łączoną. Polega ona na zastosowaniu w jednym zabiegu równoczesnego działania dwóch odmiennych form energii. Najczęściej stosuje się połączenie fal ultradźwiękowych z elektrostumulacją. W czasie takiego zabiegu aparat generuje odpowiednio modulowane fale ultradźwiękowe oraz mikroprądy, prądy niskiej i średniej częstotliwości lub prądy TENS.
Jej celem jest wzmocnienie działania rozluźniającego i przeciwbólowego. Połączenie dwóch bodźców działających jednocześnie na tkanki pozwala uzyskać skuteczniejszy efekt terapeutyczny, niż w przypadku pojedyńczych zabiegów.
WSKAZANIA DO ZASTOSOWANIA TERAPII SKOJARZONEJ:
- zespoły bólowe kręgosłupa,
- rwa kulszowa, rwa barkowa,
- choroba zwyrodnieniowa stawów obwodowych,
- chroroba reumatyczna stawów,
- ostroga piętowa,
- halluksy,
- stany zapalne mięśni, powięzi,pochewek ścięgnistych i ścięgien,
- zwichnięcia, skręcenia, stłuczenia, naciągnięcia, krwiaki,
- łokieć tenisisty, łokiet golfisty,
- zespół bolesnego barku,
- zespół cieśni nadgarstka,
- blizny po urazach i zabiegach operacyjnych,
- bóle po amputacjach,
- zwapnienia tkanek miękkich,
- nerwobóle,
- przykurcze mięśni.
POLE MAGNETYCZNE (MAGNETOTERAPIA)
Jest to najczęściej stosowana metoda fizykoterapeutyczna. Polega ona na wykorzystaniu leczniczych właściwości pola magnetycznego, które przenika w głąb zmienionych chorobowo tkanek i mobilizuje je do regeneracji. Zabiegi z użyciem pola magnetycznego pomagają zredukować ból i stan zapalny, niwelują obrzęki oraz przyspieszają gojenie. Leczenie polem magnetycznym, ze względu na brak termicznego działania, ma wiele zastosowań. Dzięki brakowi wzrostu temperatury podczas zabiegu, jest ono również wykorzystywane w okresach zaostrzeń procesów chorobowych. Dodatkową zaletą zastosowania pola magnetycznego jest brak konieczności wykonywania jakichkolwiek przygotowań do zabiegu. Energia emitowana podczas terapii polem magnetycznym przenika przez bariery w postaci ubrań, bandaży, a obecność metalowych implantów nie jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu.
WSKAZANIA DO ZASTOSOWANIA MAGNETOTERAPII:
- choroby o podłożu zwyrodnieniowo- wytwórczym,
- złamania,
- zwichnięcia, skręcenia i inne urazy,
- chroniczne procesy zapalne w obrębie tkanek miękkich, stawów kości, nerwów,
- osteoporozę,
- spastyczność,
- migrenę,
- niepłodność,
- nieżyt oskrzei, astmę, zapalenie zatok,
- chorobę Crohna,
- wrzody żołądka w fazie przewlekłej,
- rozrost prostaty,
- atrofia Sudecka.
LASEROTERAPIA
To zabieg terapeutyczny wykorzystujący lasery medyczne- urządzenia emitujące skupioną, jednobarwną wiązkę światła. Są one wykorzystywane w chirurgii, medycynie estetycznej, stomatologii, kosmetologii. Jako jedna z dziedzin fizjoterapii, laseroterapia zajmuje się stymulacją procesów leczniczychnarządu ruchu. Laser działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo, przeciwobrzękowo, wspomaga gojenie i stymuluje mikrokrążenie. W fizjoterapii biostymulacja laserowa pozwala na doprowadzenie emitowanego światła na właściwą głębokość tkanek. Dzięki temu uzyskuje się możliwość przekształcenia energii świetlnej na energię biologiczną. Laser jest popularny ze względu na korzystne działanie i możliwość zastosowania zarówno w stanach ostrych, jak i przewlekłych- temperatura tkanek nie wzrasta na tyle, aby zaostrzyć stan zapalny, a efekt termiczny jest znikomy.
WSKAZANIA DO ZASTOSOWANIA LASEROTERAPII:
- schorzenia o podłoży reumatycznym i zwyrodnieniowym,
- zespół cieśni nadgarstka,
- okres po urazach skręceń, zwichnięć i złamań,
- utrudnione procesy gojenia skóry w przebiegu odleżyn,
- ostrogi piętowe,
- łokieć golfisty, łokieć tenisisty,
- ostre stany zapalne tkanek miękkich,
- przykurcze mięśni,
- blizny.
ULTRADŹWIĘKI
Zabieg polegający na oddziaływaniu poprzez skórę, na głębiej położone struktury ciała, fali ultradźwiękowej w celu uzyskania efektów terapeutycznych, przede wszystkim efektu przeciwbólowego i stymulacji komórkowych procesów naprawczych, poprzez wywoływanie zjawisk fizjologicznych spowodowanych dzialaniami termicznymi (cieplnymi) i atermicznymi (głównie mechanicznymi).
WSKAZANIA DO ZASTOSOWANIA ULTRADŹWIĘKÓW:
- zespoły bólowe w przebiegu choroby zwyrodnieniowej,
- rwa kulszowa,
- łokieć tenisisty, łokieć golfisty,
- ostroga kości piętowej,
- ból nerwu trójdzielnego,
- bóle poamputacyjne,
- szczękościsk,
- blizny,
- przykurcz Dupuytrena.
ELEKTROTERAPIA
Leczenie prądem to jedna z dziedzin fizykoterapii, która do leczenia wykorzystuje odpowiednio dobrane parametry prądu stałego, modulowanego, czy impulsowego. Rodzaj, natężenie i częstotliwość prądu dobierane są zawsze indywiduwalnie, z uwzględnieniem wrażliwości pacjenta, stanu jego zdrowia, schorzeń oraz pożądanego efektu. Leczenie prądem ma dość szerokie zastosowanie.Wykorzystuje się je m.in. w łagodzeniu objawów bólowych, do poprawienia ukrwienia danej tkanki, czy pobudzenia ruchowego. Metoda ta uznawana jest za bezoieczną, mało inwazyjną, a jednocześnie wysoce skueczną.
WSKAZANIA DO ZASTOSOWANIA ELEKTROTERAPII:
- schorzenie układu ruchu,
- bóle kręgosłupa, nerwobóle, bóle głowy,
- choroby reumatyczne,
- choroby zwyrodnieniowe stawów,
- dystrofie mięśniowe,
- leczenie stawów pourazowych (skręcenia, złamania, stłuczenia),
- zapalenia tkanek miękkich,
- rwa kulszowa,
- przyspieszenie regeneracji tkanek,
- bóle towarzyszące osteoporozie.